Fizjoterapia manualna

Chiropraktyka – bo tak nazywa się naukowo terapia, którą stosujemy w naszych gabinetach. To forma specjalnie opracowanego masażu, wspomagająca kręgosłup i stawy. Jest łączona z różnymi technikami ucisku i chwytów, z których każdy ma na celu przywrócenie właściwej ruchomości stawów i zmniejszenie dolegliwości bólowych.
Zasady chiropraktyki wzięły swój początek od starożytności, natomiast do współczesnej medycyny trafiła na początku XIX w. Jej rozkwit to II połowa XX w., gdzie opracowano standardy i wzorce postępowania.

Gdzie wykorzystujemy terapie manualne?

Ze względu na bardzo duże bezpieczeństwo stosowania oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta, terapię manualną można stosować praktycznie w każdym obszarze leczenia dostępnego w naszym Instytucie. Dlatego spotkasz się z propozycją skorzystania w przypadku schorzeń ortopedycznych, reumatologicznych i oczywiście w rehabilitacji. Może zdarzyć się również tak, ze na terapię manualną dostaniesz skierowanie od Twojego neurologa!

Jak to działa?

W terapii manualnej wykorzystuje się kilka różnych technik, m.in. stretching, manipulację, masaż, mobilizację i neuromobilizację. Chociaż nazwy mogą kojarzyć się z zupełnie innymi pojęciami, to każda z tych metod wspomaga organizm w regeneracji i powrocie do sprawności.

Na co działa terapia manualna?

W niektórych przypadkach lekarz może skierować Cię na terapię manualną, ponieważ działa ona również kojąco w stanach napięciowych.

Jak każdy sposób leczenia, terapia manualna ma również przeciwwskazania (mimo tego, ze jest uważana za bardzo bezpieczną). Nie wolno jej stosować w przypadku występowania czynnych żylaków odbytu, chorób organicznych układu pokarmowego, zaawansowanej osteoporozie a także przy obniżonej krzepliwości krwi. Nie jet zalecana w przypadku ciąży.

Dlaczego warto skorzystać?

Metoda  leczenia z wykorzystaniem chiropraktyki jest bardzo bezpieczna i skuteczna w praktycznie wszystkich schorzeniach, które możemy leczyć w naszym Instytucie. Jej główną zaletą jest wysoka skuteczność i dobry wpływ, szczególnie w połączeniu z innymi zabiegami terapeutycznymi. Szczegóły wyjaśni Ci lekarz. Możesz też zapytać o nie naszych wyspecjalizowanych fizjoterapeutów. Z pewnością znajdziemy dobre rozwiązanie!

ZAPYTAJ

O SZYBKĄ

Pomoc

i wsparcie

Napisz do nas. Odpowiadamy na kadą wiadomość, która do nas trafia. Postaramy się spełnić Twoje wymagania, odpowiedzieć na wiadomość, przesłać ofertę - słowem - pomóc w tym, czego od nas oczekujesz. 

Co mówią nasi pacjenci?

Rehabilitacja dziecięca na wysokim poziomie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak niesamowitą obsługą, która przede wszystkim chciała pomóc.

Karolina M. Nowy Sącz

Skorzystałem z terapii TECAR. Po raz pierwszy w życiu, po dosłownie kilku zabiegach, zapomniałęm o bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szczerze polecam każdemu! Ta terapia czyni cuda!

Grzegorz, Halina Nowy Sącz