Masaż limfatyczny nóg, fizjoterapia

Przeprowadzamy szereg nieinwazyjnych zabiegów, które mają na celu poprawę stanu zdrowia. Wśród nich na uwagę zasługuje masaż lub inaczej drenaż limfatyczny nóg. Ma liczne właściwości prozdrowotne, od likwidacji toksyn z organizmu, po regenerację mięśni po wysiłku. Może też zmniejszać obrzęki i poprawiać przepływ limfy. Z procedury korzystają zarówno zwykli pacjenci, jak i profesjonalni sportowcy.

Na czym polega masaż limfatyczny nóg?

Zabieg opiera się na kombinacji różnego typu ruchów (w tym okrężnych oraz obrotowych), których siłę specjalista świadczący usługę dostosowuje do masowanego obszaru. Bierze pod uwagę również stan zdrowia pacjenta. Masaż limfatyczny nóg może być wykonywany przy pomocy specjalnych mankietów, w które wstawia się kończynę. Aparatura do drenażu wytwarza podciśnienie poprzez wtłaczanie powietrza do kolejnych komór.

Procedurę można podzielić na dwie fazy – intensywną oraz utrwalająco-optymalizującą. Celem pierwszej jest zredukowanie obrzęku, z kolei drugi etap masażu limfatycznego nóg podtrzymuje rezultaty leczenia. Aby efekty były odczuwalne jak najdłużej, chorym po drenażu zaleca się noszenie pończoch uciskowych (1 i 2 klasa ucisku). U pacjentów, u których obrzęki zdążyły już się utrwalić, lepszym rozwiązaniem będą bandaże oraz bielizna uciskowa minimum 2 klasy.

Komu polecamy drenaż limfatyczny nóg?

Na zabieg zapisują się do nas pacjenci mający problemy z opuchliznami o różnej etiologii. Do podstawowych wskazań do tego rodzaju masażu zaliczają się pierwotne i wtórne obrzęki związane z zastojem limfy. Mogą to być też obrzęki żylno-limfostatyczne oraz tłuszczowe. Kolejna grupa osób korzystających z procedury to ludzie po urazach oraz zabiegach chirurgicznych. Drenaż limfatyczny nóg usprawnia krążenie krwi w kończynach, a także zmniejsza widoczność obrzęków. Sprawia, że ciało może się szybciej regenerować.

Znaczna część pacjentów to osoby zajmujące się zawodowo uprawianiem sportu. Masaż limfatyczny po intensywnym treningu fizycznym pomaga odzyskać siły. Ponadto nogi pozbywają się dzięki niemu opuchlizny, trenujący nie ma też poczucia ciężkości kończyn. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że odpowiednio przeprowadzony drenaż ma pozytywny wpływ na stan oraz wygląd skóry i może zmniejszać cellulit.

Wskazania do masażu limfatycznego

Wśród najczęstszych przesłanek do tego zabiegu można wymienić wszelkiego typu choroby wywołujące obrzęki kończyn. Na masaż limfatyczny nóg zgłaszają się osoby z wysiękami, cellulitem i stanami pourazowymi. Drenaż przynosi też korzyści pacjentom z problemem nadwagi lub otyłości. Warto wziąć go pod uwagę przy wzmacnianiu organizmu – jako wsparcie profilaktyki układu krążenia.

ZAPYTAJ

O SZYBKĄ
POMOC

i wsparcie

Napisz do nas. Odpowiadamy na kadą wiadomość, która do nas trafia. Postaramy się spełnić Twoje wymagania, odpowiedzieć na wiadomość, przesłać ofertę - słowem - pomóc w tym, czego od nas oczekujesz. 

Co mówią nasi pacjenci?

Rehabilitacja dziecięca na wysokim poziomie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak niesamowitą obsługą, która przede wszystkim chciała pomóc.

Karolina M. Nowy Sącz

Skorzystałem z terapii TECAR. Po raz pierwszy w życiu, po dosłownie kilku zabiegach, zapomniałęm o bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szczerze polecam każdemu! Ta terapia czyni cuda!

Grzegorz, Halina Nowy Sącz