Leczenie masowaniem

Przynosi ulegę bolącym partiom ciała i relaksuje – tak w dwóch słowach można określić masaż leczniczy. Ważne jednak, aby przy terapii masażem leczniczym prawidłowo wybrać miejsce, gdzie będzie korzystało się z terapii, ponieważ tylko profesjonalne placówki zatrudniają dobry i doświadczony personel, który taki masaż wykona.
W Instytucie MKM zapewniamy najwyższy standard i specjalistów, którzy „znają się na rzeczy” – od lekarza do fizjoterapeuty.

Główny cel masażu leczniczego to oczywiście ulga w dolegliwościach (po pierwszej wizycie nie zawsze jest widoczna) i trwały lub długoczasowy powrót do norlanego, bezbólowego funkcjonowania. Takie działanie można osiągnąć z wykwalifikowaną kadrą lekarzy i fizjoterapeutów, ponieważ dopuszczenie do tego typu zabiegów osób niekompetentnych, może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, pogłębienia kontuzji lub nawet kalectwa. 

 

Jaki rodzaj masażu leczniczego wykonujemy w Instytucie MKM?

Praktycznie rzecz ujmując prowadzimy masaże lecznicze każdego rodzaju. Nasza kadra specjalistów jest odpowiednio przygotowana do wykorzystywania swoich umiejętności, ponieważ ich doświadczenie zawodowe to przynajmniej 7 lat czynnej praktyki w znanych klinikach, szpitalach i gabinetach Krakowa i innnych miast Polski.

Masaże kręgosłupa

Ból kręgosłupa można w niektórych sytuacjach usunąć stosując specjalistyczny masaż leczniczy. Najczęściej pacjenci skarżą się na bóle w okolicach lędźwiowych i w obrębie obręczy barkowej, a powodem tego jest (podawany przez lekarzy najczęściej) – brak ruchu. Co jeśli jednak pacjent jest aktywny zawodowo i sportowo?
Oczywiście istnieją inne przyczyny, które również powodują miejscowe lub odcinkowe bóle kręgosłupa, np, przeciążenia, wady postawy, stres (tak – to też powoduje ból kręgosłupa), siedzący tryb życia, nadwaga czy minimalna aktywność fizyczna. Nie należy tutaj pominąć urazów i wad wrodzonych.

Masaż leczniczy to poważny zabieg, dlatego zaleca się, a w naszym Instytucie wręcz jest to obowiązkowe), aby masaże lecznicze przeprowadzał wyłącznie wykwalifikowany fizjoterapeuta z doświadczeniem. 

Masaże wylewów podskórnych (siniaki)

Siniaki występują w różnych przypadkach. Oczywisą rzeczą jest, że nie stosuje się terapii masażem leczniczym do wylewów podskórnych prowstających przy injekcjach, ale w przypadku poważniejszych urazów. Co wiecej – zdarza się, ze na skutek prawidłowo prowadzonego masażu leczniczego może nastapić niewielkie zasinienie. Jest to normalna sprawa, ale może powodować dyskomfort. 

Nasi fizjoterapeuci potrafią poradzić sobie w takiej sytuacji doskonale. Mają  ogromne doświadczenie zawodowe i po prostu – zdrowe podejście do swoich pacjentów, a to daje bardzo skuteczną receptę na szybką poprawę tej dolegliwości. Rozmasować sińce też trzeba umieć 🙂 

Masaże stóp i dłoni, zespół cieśni nadgarstka

Ta terapia najczęściej kojarzy się z technikami akupresury i nie bez powodu, ponieważ odpowiedni masaż miejsć na dłoniach i stopach moze spowodować cofnięcie się dolegliwości bólowych w okreslonej okolicy. Niemniej jednak stosujemy profilatykę masażu dłoni i stóp w sposób sprawdzony medycznie i popraty latami doświadczeń nie tylko kadry fizjoterapeutów, ale przede wszystkim profesorów i lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie. 
Jeśli czujesz, że sztywnieją Ci stawy, masz ograniczoną ruchomość stawów dłoni, cierpisz na cieśń nadgarstka albo łokieć tenisisty – możesz sprawdzić i skorzystać z oferty terapii masażu leczniczego dłoni. A jesli masz problem z chodzeniem związanym z ograniczoną ruchomością stawów stopy i śródstopia (np. po urazie i długotrwałym unieruchomieniu) – zapraszamy na leczniczy masaż do Instytutu MKM.
Co ważne – masaże lecznicze stóp i dłoni zalecane są bardzo często przez lekarzy fizjoterapeutów przy terapii rwy kulszowej oraz przy zapaleniach stawów, bezsenności i migrenach. Jest bardzo pomocny przy leczeniu i usuwaniu bólu w zespole cieśni nadgarstka. 

Masaże po kontuzjach i urazach

To jedna z najczęściej stosowanych terapii w leczeniu kontuzji i urazów. Nagłe kontuzje i urazy, które nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego ani lekkiej rehabilitacji mogą być leczone przez masaż leczniczy. Natomiast nie jest dozwolone stosowanie masażu leczniczego w stanach zapalnych spowodowanych bakteriami, przy wszelkich zakażeniach, urazach wymagających operacji, chorobach nowotworowych czy przy krwotokach i krwawieniach. Nie mozna stosować również u osbó, które mają podejrzenia wystąpienia krwawień. 

Dlaczego warto skorzystać?

Masaże lecznicze to znana metoda terapii, która skutecznie działa w wielu przypadkach. Co wiecej – może zastąpić, a z pewnością i dopomóc, w terapii farmakologicznej i fizykoterapii niektórych schorzeń. Jest bardzo pomocny w leczeniu bólów migrenowych. 

ZAPYTAJ

O SZYBKĄ

Pomoc

i wsparcie

Napisz do nas. Odpowiadamy na kadą wiadomość, która do nas trafia. Postaramy się spełnić Twoje wymagania, odpowiedzieć na wiadomość, przesłać ofertę - słowem - pomóc w tym, czego od nas oczekujesz. 

Co mówią nasi pacjenci?

Rehabilitacja dziecięca na wysokim poziomie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak niesamowitą obsługą, która przede wszystkim chciała pomóc.

Karolina M. Nowy Sącz

Skorzystałem z terapii TECAR. Po raz pierwszy w życiu, po dosłownie kilku zabiegach, zapomniałęm o bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szczerze polecam każdemu! Ta terapia czyni cuda!

Grzegorz, Halina Nowy Sącz