Leczenie bólu nowoczesnymi metodami

Charakter dolegliwości bólowych jest tak różny, jak różni są pacjenci, którzy trafiają do naszego instytutu. Oprócz metod, które są wiodące w naszym ośrodku (np. terapia TECAR, o której możesz przeczytać tutaj), wprowadziliśmy szereg metod dodatkowych, które systematycznie prowadzone, wspierają terapie przeciwbólowe, a nawet skutecznie je zastępują!

Jakie metody wspomagają leczenie bólu?

Prądy TENS – nieinwazyjna metoda polegająca na przezskórną stymulację nerwów obwodowych z wykorzystaniem elektrod, które przesyłają bezbolesne impulsy blokujące przepływ informacji o bólu.
Ultradźwięki – w tej metodzie wykorzystuje się falę dźwiękową, niesłyszalną dla człowieka, które pochłaniane są przez tkanki i w ten sposób niwelują ból.
Krioterapia miejscowa – eliminacja bólu poprzez miejscowe schładzanie okolic bólowych.
Pole magnetyczne – mocno oddziałujący na organizm zabieg; działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, likwiduje obrzęki i uspokaja. 
Laseroterapia – to bardzo zaawansowany sposób leczenia bólu. Polega na wprowadzaniu mocnego światła lasera o odpowiedniej częstotliwości i skupieniu w tkankę powodującą ból. W Instytucie MKM mamy najnowocześniejsze urządzenia (i nie są to puste słowa!) do laseroterapii – możesz przeczytać tutaj – które wykorzystujemy do wspomagania innych metod leczniczych lub do prowadzenia głównej terapii światłem laserowym. Jej skuteczność jest potwierdzona naukowo a stosowanie wraz z innymi terapiami przynosi nadzwyczajne efekty.

Najważniejsza w naszym instytucie jest jednak terapia TECAR – to niezastąpiona i bardzo skuteczna metoda leczenia bólu. Została opracowana na potrzeby wysokiej klasy sportowców i dzisiaj jest używana przez znane kluby sportowe. W naszym regionie jesteśmy jedyną placówką, w której można skorzystać z tej metody pod okiem przeszkolonych i profesjonalnych fizjoterapeutów.

Co wykorzystujemy w leczeniu bólu?

Przede wszystkim skuteczne leczenie bólu to doświadczony fizjoterapeuta i profesjonalista w swym zawodzie. Tutaj poznasz naszych specjalistów 🙂
Tymczasem my wspomagamy Twoją terapię nowoczesnym sprzętem i niezawodnym personelem, który nieustannie zdobywa wiedzę i poszerza swoje umiejętności. To podstawa, aby móc być na bieżąco i od razu wdrażać wszelkie nowości. 
Drugim, ale równoważnym elementem, to najwyższej jakości sprzęt fizjoterapeutyczny. Korzystamy – i możemy się pochwalić – ze sprzętu, który jakością i możliwościami wyprzedza znane Ci gabinety o „lata świetlne”. To sprzęt, na który nie żałowaliśmy środków bo wiemy, że są to środki dobrze zainwestowane i posiadające bardzo szerokie zastosowanie. 
I po trzecie
– opracowane połączenie różnych metod terapeutycznych i umiejętne ich łączenie. Dla pacjentów istotą jest, aby przynieść poprawę w dolegliwościach. Skuteczność mierzy się w tym przypadku z ilości uśmiechów na twarzy i poleceń naszego Instytutu.
Lekarze, wspólnie z fizjoterapeutami opracowali metody łączenia terapii aby jeszcze skuteczniej likwidować ból. Chcemy iść w zgodzie z naszym motto: „usuwamy ból i jego przyczynę”.

Dlaczego warto skorzystać?

Jesteśmy nowym ośrodkiem, którego geneza rozwijała się przez kilka lat. Widząc zapotrzebowanie na dobrą i skuteczną rehabilitację w praktycznie każdym obszarze działań fizjoterapeutycznych, opracowaliśmy metody łączenia różnych podstawowych i zaawansowanych terapii i urządzeń. Działamy jako jednostka lecznicza, mamy wysokiej klasy fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem, którzy nie boją się swojej pracy i z pewnością potrafią pomóc. Dodatkowo posługujemy się najnowocześniejszymi urządzeniami – w tym jedynym w okolicy najwyższej klasy aparatem do terapii TECAR.
Ponadto nasi specjaliści to także lekarze, którzy są specjalistami światowej klasy, przyjeżdżają do nas na konsultacje nawet z dalekich zakątków w Polsce (tak! dla naszych pacjentów zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc). 

ZAPYTAJ

O SZYBKĄ

Pomoc

i wsparcie

Napisz do nas. Odpowiadamy na kadą wiadomość, która do nas trafia. Postaramy się spełnić Twoje wymagania, odpowiedzieć na wiadomość, przesłać ofertę - słowem - pomóc w tym, czego od nas oczekujesz. 

Co mówią nasi pacjenci?

Rehabilitacja dziecięca na wysokim poziomie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak niesamowitą obsługą, która przede wszystkim chciała pomóc.

Karolina M. Nowy Sącz

Skorzystałem z terapii TECAR. Po raz pierwszy w życiu, po dosłownie kilku zabiegach, zapomniałęm o bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szczerze polecam każdemu! Ta terapia czyni cuda!

Grzegorz, Halina Nowy Sącz