Leczenie bólu nowoczesnymi metodami

Charakter dolegliwości bólowych jest tak różny, jak różni są pacjenci, którzy trafiają do naszego instytutu. Oprócz metod, które są wiodące w naszym ośrodku (np. terapia TECAR, o której możesz przeczytać tutaj), wprowadziliśmy szereg metod dodatkowych, które systematycznie prowadzone, wspierają terapie przeciwbólowe, a nawet skutecznie je zastępują!

Jakie metody wspomagają leczenie bólu?

Terapia tecar – to nowatorska metoda w fizjoterapii, która początkowo stosowana była w leczeniu wysokiej klasy sportowców. Obecnie korzystać z niej może szerokie grono osób, które cierpią na zaburzenia w funkcjonowaniu układu ruchu.
LASER WYSOKOENERGETYCZNY -stanowi przełomową technologię w dziedzinie fizykoterapii, oferując nowe możliwości w leczeniu różnorodnych schorzeń. Jego zastosowanie pozwala na precyzyjne docieranie do głębokich warstw tkanek, co przekłada się na efektywność w łagodzeniu bólu, redukcji stanów zapalnych oraz przyspieszaniu gojenia ran.
Kinesiotaping – to metoda terapeutyczna wykorzystywana przez fizjoterapeutów, polegająca na oklejaniu specjalnie do tego przeznaczonymi taśmami kinezjologicznymi określonych miejsc na ciele. Plastrowanie dynamiczne, dzięki zwiększeniu przestrzeni między skórą a mięśniami, ma działanie przeciwbólowe, użycie taśm kinesio powoduje rozluźnienie mięśni i zmniejszenie ich napięcia. Ponieważ plastry stabilizują stawy, znajdują zastosowanie podczas uprawiania sportu – zapobiegają powstawaniu kontuzji. 
Laseroterapia – to bardzo zaawansowany sposób leczenia bólu. Polega na wprowadzaniu mocnego światła lasera o odpowiedniej częstotliwości i skupieniu w tkankę powodującą ból. W Instytucie MKM mamy najnowocześniejsze urządzenia (i nie są to puste słowa!) do laseroterapii – możesz przeczytać tutaj – które wykorzystujemy do wspomagania innych metod leczniczych lub do prowadzenia głównej terapii światłem laserowym. Jej skuteczność jest potwierdzona naukowo a stosowanie wraz z innymi terapiami przynosi nadzwyczajne efekty.

Fala uderzeniowa jest stosowana w terapii mającej na celu redukowanie długotrwałego bólu układu mięśniowo-szkieletowego. Jest ona emitowana pod ciśnieniem, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć energię w miejsce, gdzie zlokalizowany jest ból. Jest to również metoda stosowana w walce z cellulitem.

Najważniejsza w naszym instytucie jest jednak terapia TECAR – to niezastąpiona i bardzo skuteczna metoda leczenia bólu. Została opracowana na potrzeby wysokiej klasy sportowców i dzisiaj jest używana przez znane kluby sportowe. W naszym regionie jesteśmy jedyną placówką, w której można skorzystać z tej metody pod okiem przeszkolonych i profesjonalnych fizjoterapeutów.

Co wykorzystujemy w leczeniu bólu?

Przede wszystkim skuteczne leczenie bólu to doświadczony fizjoterapeuta i profesjonalista w swym zawodzie. Tutaj poznasz naszych specjalistów 🙂
Tymczasem my wspomagamy Twoją terapię nowoczesnym sprzętem i niezawodnym personelem, który nieustannie zdobywa wiedzę i poszerza swoje umiejętności. To podstawa, aby móc być na bieżąco i od razu wdrażać wszelkie nowości. 
Drugim, ale równoważnym elementem, to najwyższej jakości sprzęt fizjoterapeutyczny. Korzystamy – i możemy się pochwalić – ze sprzętu, który jakością i możliwościami wyprzedza znane Ci gabinety o „lata świetlne”. To sprzęt, na który nie żałowaliśmy środków bo wiemy, że są to środki dobrze zainwestowane i posiadające bardzo szerokie zastosowanie. 
I po trzecie
– opracowane połączenie różnych metod terapeutycznych i umiejętne ich łączenie. Dla pacjentów istotą jest, aby przynieść poprawę w dolegliwościach. Skuteczność mierzy się w tym przypadku z ilości uśmiechów na twarzy i poleceń naszego Instytutu.
Lekarze, wspólnie z fizjoterapeutami opracowali metody łączenia terapii aby jeszcze skuteczniej likwidować ból. Chcemy iść w zgodzie z naszym motto: „usuwamy ból i jego przyczynę”.

Dlaczego warto skorzystać?

Jesteśmy nowym ośrodkiem, którego geneza rozwijała się przez kilka lat. Widząc zapotrzebowanie na dobrą i skuteczną rehabilitację w praktycznie każdym obszarze działań fizjoterapeutycznych, opracowaliśmy metody łączenia różnych podstawowych i zaawansowanych terapii i urządzeń. Działamy jako jednostka lecznicza, mamy wysokiej klasy fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem, którzy nie boją się swojej pracy i z pewnością potrafią pomóc. Dodatkowo posługujemy się najnowocześniejszymi urządzeniami – w tym jedynym w okolicy najwyższej klasy aparatem do terapii TECAR.
Ponadto nasi specjaliści to także lekarze, którzy są specjalistami światowej klasy, przyjeżdżają do nas na konsultacje nawet z dalekich zakątków w Polsce (tak! dla naszych pacjentów zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc). 

ZAPYTAJ

O SZYBKĄ

Pomoc

i wsparcie

Napisz do nas. Odpowiadamy na kadą wiadomość, która do nas trafia. Postaramy się spełnić Twoje wymagania, odpowiedzieć na wiadomość, przesłać ofertę - słowem - pomóc w tym, czego od nas oczekujesz. 

Co mówią nasi pacjenci?

Rehabilitacja dziecięca na wysokim poziomie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak niesamowitą obsługą, która przede wszystkim chciała pomóc.

Karolina M. Nowy Sącz

Skorzystałem z terapii TECAR. Po raz pierwszy w życiu, po dosłownie kilku zabiegach, zapomniałęm o bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szczerze polecam każdemu! Ta terapia czyni cuda!

Grzegorz, Halina Nowy Sącz