Terapia TECAR - skuteczność w leczeniu bólu

Nowatorska i bardzo skuteczna – tak można ją opisać w dwóch słowach. TECAR to metoda leczenia, która w pierwszej fazie stosowana była w terapii sportowej u zawodników wysokiej klasy. Dzisiaj jako jedyni dajemy Ci możliwość poddawania się jej działaniu w naszym regionie nowosądecczyzny. Skorzystaj już dzisiaj i dowiedz się więcej, czym ona jest, i dlaczego może z niej korzystać praktycznie każda osoba. Jak często można jej używać? Czy ma wskazania i przeciwwskazania? Twój ból może być efektywnie i trwale wyeliminowany!

Skąd pochodzi metoda TECAR?

Została opracowana we Włoszech. Technicznie i naukowo opisując – terapia TECAR jest to transfer elektryczny pojemnościowy i rezystywny, jakkolwiek to brzmi – jest to metoda leczenia niezwykle popularna w zachodniej Europie i przebojem wchodzi na rynek polski. Ceniona za trwałość i szybkie działanie. Polega ona na wykorzystaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości, która dotychczas była używana w znanym od lat radiu! Dzisiaj poszerzono jej działanie do medycyny, rehabilitacji i kosmetologii. Dowiedz się, jak często można ja stosować, oraz jakie są do niej wskazania i przeciwwskazania!

Jak to działa?

Fale radiowe używane w terapii TECAR działają na zasadzie przepływu prądu i oporu ciała. Podczas leczenia wnikają one do tkanek powodując ich głębokie rozgrzanie (nie mylić z ogrzewaniem), a podczas tego procesu następuje stymulacja od środka. Taka ingerencja ma na celu zwiększenie regeneracji i pobudzenie kondycji wewnętrznej, a także niezwykle korzystnie działa na unaczynienie leczonej tkanki, rozszerzenie żył. Wpływa to na przyspieszenie procesu odnowy, a tym samym na zatrzymanie schorzenia.

Nasz instytut współpracuje ściśle z najlepszym dystrybutorem urządzeń do terapii TECAR – BAROMED.

Stosujemy najskuteczniejszy z nich (o tym dalej). Działanie urządzenia przedstawiamy na poniższym filmie.

Co skutecznie wyleczysz w terapii TECAR?

Ogólnie rzecz ujmując – terapia TECAR z powodzeniem stosowana jest w eliminacji schorzeń kości, więzadeł i mięśni. Ponadto jej działanie rozszerzone jest na leczenie przykurczów, naciągnięć, obrzęków, bólów mięśni, uszkodzeń połączeń tkanki łącznej, zapaleń ścięgien, kaletki maziowej oraz skóry. Głównym efektem, który osiąga się już po pierwszym zastosowaniu jest ustąpienie bólu i obrzęków. Utrzymanie tego rezultatu utrwala się po kilku zabiegach, dlatego ta metoda jest tak popularna wśród sportowców, nawet po mocnych i poważnych kontuzjach (stosują ją m.in. zawodnicy klubów AC Milan, Trentino Volley i FC Barcelona).

Doctor TECAR jest nieocenioną pomocą w leczeniu stosowaną przez fizjoterapeutów naszego Instytutu.

Zawodnikom i sportowcom polecamy wykorzystanie tej terazpii do masażu i drenażu sportowego. 

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem TECAR?

Jest to bezbolesna, niewymagająca specjalnego przygotowania przez pacjenta metoda z wykorzystaniem specjalnego urządzenia emitującego fale radiowe. Terapia TECAR obejmuje zazwyczaj kilka spotkań z fizjoterapeutą, który ustala ich częstotliwość i czas trwania. Pacjenci, którzy zamierzają z niej skorzystać, powinni jedynie ubrać się w strój niekrępujący ruchów, umożliwiający odsłonięcie części ciała, która ma zostać poddana temu zabiegowi. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego przeprowadzenia i jak często można go wykonywać?

Jakie są wskazania do terapii TECAR?

Z uwagi na to, że jest to jedna z metod przeciwbólowych i leczniczych przy urazach mechanicznych układu ruchu, mogą z niej skorzystać przede wszystkim osoby, które doznały zwichnięć, skręceń czy naderwań. Jednak nie tylko dla nich została opracowana terapia TECAR. Wskazania i przeciwwskazania to zagadnienia, które powinieneś zgłębić, zanim się na nią zdecydujesz. Jest przydatna w przypadku zespołu łokcia tenisisty, w dysfunkcjach ścięgien, obrzękach pourazowych i pooperacyjnych, a także w chorobie zwyrodnieniowej stawów czy w bólach kręgosłupa.

Czy terapia TECAR ma jakieś przeciwwskazania?

Mając wskazania do wykonania tego zabiegu, warto zastanowić się, czy Twój ogólny stan zdrowia wyklucza jego zastosowania. Jak często można się mu poddawać?

Z jaką częstotliwością można stosować terapię TECAR?

Bardzo ważne jest, aby zawsze skonsultować ze swoim fizjoterapeutą zarówno wskazania i przeciwwskazania, jak również sam plan leczenia. Jak często można poddawać się terapii TECAR? Jest to uzależnione przede wszystkim od stanu zdrowia pacjenta, czyli zaawansowania jego problemu, jak również od jego trybu życia. Zazwyczaj fizjoterapeuta zaleca całą serię zabiegów o częstotliwości 1–3 tygodniowo, aby móc skutecznie wyeliminować problem bólowy i wrócić do swoich dawnych aktywności.

Efekty stosowania terapii Doctor TECAR

Dlaczego warto skorzystać?

Metoda ta działa szybko i bardzo skutecznie. Zostało to potwierdzone badaniami, i z powodzeniem jest stosowane w metodach szybkiej regeneracji tkanek. Przede wszystkim – skutecznie usuwa ból, z którym nie radzą sobie tradycyjne zabiegi fizjoterapeutyczne. Terapia TECAR pozwala powrócić do sprawności i zapomnieć o uporczywym bólu. Nasz Instytut wprowadził ją do oferty, ponieważ znamy jej efekty i jesteśmy pewni, że z powodzeniem może zostać włączona do leczenia przeciwbólowego w wielu przypadkach. Dowiedz się, czy masz wskazania, upewnij się, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu, a także skonsultuj się z fizjoterapeutą, który określi, jak często powinieneś się mu poddawać.

ZAPYTAJ

O SZYBKĄ
POMOC

i wsparcie

Napisz do nas. Odpowiadamy na kadą wiadomość, która do nas trafia. Postaramy się spełnić Twoje wymagania, odpowiedzieć na wiadomość, przesłać ofertę - słowem - pomóc w tym, czego od nas oczekujesz. 

Co mówią nasi pacjenci?

Rehabilitacja dziecięca na wysokim poziomie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak niesamowitą obsługą, która przede wszystkim chciała pomóc.

Karolina M. Nowy Sącz

Skorzystałem z terapii TECAR. Po raz pierwszy w życiu, po dosłownie kilku zabiegach, zapomniałęm o bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szczerze polecam każdemu! Ta terapia czyni cuda!

Grzegorz, Halina Nowy Sącz