Geneza

Instytut MKM powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnej społeczności na usługi rehabilitacyjne wysokiej jakości i skuteczności. 
Kilka lat przed założeniem ośrodka zbieraliśmy wiedzę i doświadczenie oraz rozpoznawaliśmy potrzeby rynkowe na tego typu usługi.

Do bezpośredniego otwarcia Instytutu przygotowywaliśmy się przez dwa lata uczestnicząc w licznych sympozjach, zjazdach, konferencjach i oczywiście szkoleniach praktycznych. Dlatego dzisiaj możemy powiedzieć, że oferując usługi rehabilitacyjne najwyższej jakości, jesteśmy pewni ich skuteczności i dobrego wpływu na korzystających z nich pacjentów. 

Cel działania

W naszej okolicy nie ma podobnego ośrodka, który dysponowałby sprzętem tak wysokiej klasy. 

Naszym celem działania jest przede wszystkim niesienie ulgi w cierpieniu. Naszą ofertę kierujemy do osób. które:
• chcą zadbać o swoje zdrowie,
• chcą usunąć ból i jego przyczynę,
• powrócić do pełnej sprawności,
• do kobiet z problemami uroginekologicznymi,
• do sportowców, klubów sportowych,
• do pragnących skorzystać z najnowocześniejszej techniki terapii TECAR.
Zdajemy sobie sprawę, że rehabilitacja z NFZ nie zawsze jest skuteczna, dlatego warto skorzystać z naszej oferty!

Po drugie – rehabilitacja i profilaktyka dla całej społeczności. Fizjoterapia to nie tylko powrót do zdrowia, ale również utrzymanie swojego ciała w dobrej kondycji. Jest to szczególnie ważne dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia i tych, którym siedzący tryb życia jest obcy, czyli sportowców.

Po trzecie – dobra oferta dostępna dla każdego
Opracowaliśmy specjalny system łączenia terapii, które same w sobie są skuteczne, ale w grupie dwóch lub trzech rodzajów zabiegów tworzą pakiety niezwykłej i sprawdzonej skuteczności.

Kim jesteśmy?

Instytut MKM to nowoczesny ośrodek, który stawia tylko i wyłącznie na najnowsze rozwiązania technologiczne. Możemy śmiało powiedzieć, że w okolicy Starego i Nowego Sącza nie ma tak dobrze wyposażone placówki, która oferuje fizjoterapię TECAR, precyzyjną i skuteczną falę uderzeniową, laseroterapię urządzeniami najwyższej klasy czy inne zabiegi wspomagające szybki powrót do pełnej sprawności. Mamy również drenaż limfatyczny, o którego dobroczynnym działaniu nie można zapominać!  Zajmujemy się również  rehabilitacją dzieci (wady postawy, skoliozy, płaskostopie, sciegno Achilessa).
Jesteśmy otwarci dla każdego.
Mamy wszelkie zezwolenia NFZ na prowadzenie tego typu działalności medycznej i rehabilitacyjnej.  

Poznaj naszych specjalistów

Pracujemy z fachowcami w swojej dziedzinie. To specjaliści o uznanej pozycji i renomie, którzy zyskali uznanie wśród swoich pacjelnów.
Dziś - pomagają Tobie!

mgr Marzena Poręba

Fizjoterapia

mgr Karolina Bocheńska

Fizjoterapia

mgr Jakub Długosz

Fizjoterapia

Co mówią nasi pacjenci?

Rehabilitacja dziecięca na wysokim poziomie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak niesamowitą obsługą, która przede wszystkim chciała pomóc.

Karolina M. Nowy Sącz

Skorzystałem z terapii TECAR. Po raz pierwszy w życiu, po dosłownie kilku zabiegach, zapomniałęm o bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szczerze polecam każdemu! Ta terapia czyni cuda!

Grzegorz, Halina Nowy Sącz