Geneza

Instytut MKM powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnej społeczności na usługi rehabilitacyjne wysokiej jakości i skuteczności. 
Kilka lat przed założeniem ośrodka zbieraliśmy wiedzę i doświadczenie oraz rozpoznawaliśmy potrzeby rynkowe na tego typu usługi.

Do bezpośredniego otwarcia Instytutu przygotowywaliśmy się przez dwa lata uczestnicząc w licznych sympozjach, zjazdach, konferencjach i oczywiście szkoleniach praktycznych. Dlatego dzisiaj możemy powiedzieć, że oferując usługi rehabilitacyjne najwyższej jakości, jesteśmy pewni ich skuteczności i dobrego wpływu na korzystających z nich pacjentów. 

Cel działania

W naszej okolicy nie ma podobnego ośrodka, który dysponowałby sprzętem tak wysokiej klasy. 

Naszym celem działania jest przede wszystkim niesienie ulgi w cierpieniu. Naszą ofertę kierujemy do osób. które:
• chcą zadbać o swoje zdrowie,
• chcą usunąć ból i jego przyczynę,
• powrócić do pełnej sprawności,
• do kobiet z problemami uroginekologicznymi,
• do sportowców, klubów sportowych,
• do pragnących skorzystać z najnowocześniejszej techniki terapii TECAR.
Zdajemy sobie sprawę, że rehabilitacja z NFZ nie zawsze jest skuteczna, dlatego warto skorzystać z naszej oferty!

Po drugie – rehabilitacja i profilaktyka dla całej społeczności. Fizjoterapia to nie tylko powrót do zdrowia, ale również utrzymanie swojego ciała w dobrej kondycji. Jest to szczególnie ważne dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia i tych, którym siedzący tryb życia jest obcy, czyli sportowców.

Po trzecie – dobra oferta dostępna dla każdego
Opracowaliśmy specjalny system łączenia terapii, które same w sobie są skuteczne, ale w grupie dwóch lub trzech rodzajów zabiegów tworzą pakiety niezwykłej i sprawdzonej skuteczności.

Kim jesteśmy?

Instytut MKM to nowoczesny ośrodek, który stawia tylko i wyłącznie na najnowsze rozwiązania technologiczne. Możemy śmiało powiedzieć, że w okolicy Starego i Nowego Sącza nie ma tak dobrze wyposażone placówki, która oferuje fizjoterapię TECAR, precyzyjną i skuteczną falę uderzeniową, laseroterapię urządzeniami najwyższej klasy czy inne zabiegi wspomagające szybki powrót do pełnej sprawności. Mamy również drenaż limfatyczny, o którego dobroczynnym działaniu nie można zapominać!  Zajmujemy się również uroginekologią i rehabilitacją dzieci (również z niepełnosprawnościami i wadami wrodzonymi).
Jesteśmy otwarci dla każdego.
Mamy wszelkie zezwolenia NFZ na prowadzenie tego typu działalności medycznej i rehabilitacyjnej.  

Poznaj naszych specjalistów

Pracujemy z fachowcami w swojej dziedzinie. To specjaliści o uznanej pozycji i renomie, którzy zyskali uznanie wśród swoich pacjelnów.
Dziś - pomagają Tobie!

mgr Marzena Poręba

Fizjoterapia

mgr Karolina Bocheńska

Fizjoterapia

mgr Karolina Barbacka

Fizjoterapia

Co mówią nasi pacjenci?

Rehabilitacja dziecięca na wysokim poziomie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak niesamowitą obsługą, która przede wszystkim chciała pomóc.

Karolina M. Nowy Sącz

Skorzystałem z terapii TECAR. Po raz pierwszy w życiu, po dosłownie kilku zabiegach, zapomniałęm o bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szczerze polecam każdemu! Ta terapia czyni cuda!

Grzegorz, Halina Nowy Sącz