Rehabilitacja dziecięca

Rehabilitacja dzieci to oddzielna grupa ofertowa skierowana bezpośrednio do rodziców dzieci z problemami układu  mięśniowo-szkieletowego i dysfunkcjami w rozwoju. Dziecko od urodzenia nie ma kontroli nad swoim ciałem, dlatego jego rehabilitacja w przypadku dysfunkcji wymaga dodatkowych umiejętności i wiedzy o bardzo szerokim przekroju
Nasz Instytut nie stawia żadnych ograniczeń i żadnych warunków. Dla nas wszystkie dzieci są nasze!

Oferujemy indywidualną i specjalistyczną pracę z MALYMI  PACJENTAMI!!! 

Co trzeba wiedzieć o rehabilitacji dzieci?

Im wcześniej wykryta dysfunkcja, tym szybciej należy rozpocząć rehabilitację dziecka. Wady można podzielić na wrodzone i nabyte, ale ich diagnostyka odbywa się w różnych fazach rozwojowych. W zależności od ich rodzaju i od indywidualnych predyspozycji, wada rozwojowa dziecka może być spowolniona lub wyeliminowana (czyli dziecko może być całkowicie wyleczone). Należy brać pod uwagę również rehabilitację neurologiczną w przypadku, kiedy u dziecka występują pewne nieprawidłowości, np. opóźnienie w wykonaniu czynności rozwojowych (późne wstawanie niemowlaka), zaburzenia równowagi, zaburzenia napięcia mięśni, zaburzenia w mówieniu czy wady postawy.

Jak działa rehabilitacja dziecięca?

Specjalista rehabilitacji dzieci z doświadczeniem przeprowadza wywiad i dokonuje oceny rozwoju psychoruchowego dziecka. Na podstawie tego dokonuje odpowiedniego wyboru technik i metod rehabilitacji. Kiedy mówi się o rehabilitacji dzieci, to należy wspomnieć o dodatkowym aspekcie poprawy ich zdolności psycho-ruchowych – mowa o aspekcie psychologicznym. Dlatego fizjoterapia poprawia nastrój, zwiększa pewność siebie i dodaje chęci do korzystania z coraz nowszych wyzwań.

Dlaczego warto skorzystać?

Mamy mocne argumenty:
• przygotowany i doświadczony personel, zarówno lekarzy specjalistów, jak i fizjoterapeutów, 
• zapewniamy dostęp do najnowocześniejszego sprzętu renomowanych firm,
• budowaliśmy przez lata swoją wiedzę i doświadczenie, zanim otworzyliśmy własny Instytut,
• mamy „zdrowe” podejście do dzieci, 
• wszystko planujemy z wyprzedzeniem i szanujemy każdą decyzję. 

ZAPYTAJ

O SZYBKĄ

Pomoc

i wsparcie

Napisz do nas. Odpowiadamy na kadą wiadomość, która do nas trafia. Postaramy się spełnić Twoje wymagania, odpowiedzieć na wiadomość, przesłać ofertę - słowem - pomóc w tym, czego od nas oczekujesz. 

Co mówią nasi pacjenci?

Rehabilitacja dziecięca na wysokim poziomie. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak niesamowitą obsługą, która przede wszystkim chciała pomóc.

Karolina M. Nowy Sącz

Skorzystałem z terapii TECAR. Po raz pierwszy w życiu, po dosłownie kilku zabiegach, zapomniałęm o bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szczerze polecam każdemu! Ta terapia czyni cuda!

Grzegorz, Halina Nowy Sącz